--:-- Næste opdatering
Regionsrådsvalg d. 21 november 2017
Kort - optalte stemmer
Ingen optælling
Optælling igang
Foreløbigt resultat
Endeligt resultat
Mandat nr.
Kandidatnavn
Kandidatliste
1
Ulla Astman, Gistrup
ASocialdemokratiet
2
Lone Sondrup, Mariagerfjord
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
3
Thomas Hav, Nørresundby
ASocialdemokratiet
4
Lauge Larsen, Morsø
ASocialdemokratiet
5
Lina Hundebøll Jespersen, Thisted
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
6
Tina Juul Kjellberg, Frederikshavn
ASocialdemokratiet
7
Ib Madsen
ODansk Folkeparti
8
Per Larsen, Hjørring
CDet Konservative Folkeparti
9
Otto Kjær Larsen, Jammerbugt
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
10
Hanne Korsgaard, Thisted
ASocialdemokratiet
11
Susanne Flydtkjær, Aalborg
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
12
Ole Stavad, Jammerbugt
ASocialdemokratiet
13
Peter Therkildsen, Morsø
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
14
Pernille Buhelt, Hjørring
ASocialdemokratiet
15
Anny Winther, Rebild
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
16
Malene Busk, Aalborg
ASocialdemokratiet
17
Erik Høgh-Sørensen
ODansk Folkeparti
18
Pia Buus Pinstrup, Vesthimmerland
CDet Konservative Folkeparti
19
Mogens Nørgård, Aabybro
ASocialdemokratiet
20
Jørgen Hein, Aalborg Kommune
BRadikale Venstre
21
Per Bisgaard, Vesthimmerland
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
22
Jørgen Rørbæk Henriksen, Sæby
ASocialdemokratiet
23
Lene Linnemann, Aalborg Kommune
FSF - Socialistisk Folkeparti
24
Mads Thomsen, Aalborg
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
25
Pia Ravnsbæk Bjærge, Hobro
ASocialdemokratiet
26
Jette Ramskov, Brønderslev
ASocialdemokratiet
27
Henrik Buchhave, Frederikshavn
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
28
Anne Mette Mortensen
ODansk Folkeparti
29
Bente Bang, Agger
ASocialdemokratiet
30
Tage Leegaard, Snedsted
CDet Konservative Folkeparti
31
Mogens Ove Madsen, Vesthimmerland
ASocialdemokratiet
32
Jess V. Laursen, Mariagerfjord
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
33
Medzait Ljatifi, Støvring
ASocialdemokratiet
34
Lis Jensen, Rødhus
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
35
Martin Bech, Brønderslev
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
36
Lis Mancini, Hadsund
ASocialdemokratiet
37
Jørgen Hammer Sørensen
ODansk Folkeparti
38
Jørgen Hansen, Gandrup
ASocialdemokratiet
39
Erik Harbo Larsen, Thisted
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
40
Vibeke Gamst, Aalborg
CDet Konservative Folkeparti
41
Ejner Guldager Nielsen, Skagen
ASocialdemokratiet