--:-- Næste opdatering
Kommunalvalg den 16. november 2021
Kort - optalte stemmer
Ingen optælling
Optælling igang
Foreløbigt resultat
Endeligt resultat
Mandat nr.
Kandidatnavn
Kandidatliste
1
Line Barfod, Nørrebro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
2
Sophie Hæstorp Andersen
ASocialdemokratiet
3
Jakob Næsager
CDet Konservative Folkeparti
4
Karina Vestergård Madsen, Østerbro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
5
Mia Nyegaard
BRadikale Venstre
6
Cecilia Lonning-Skovgaard
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
7
Sisse Marie Welling
FSF - Socialistisk Folkeparti
8
Lars Weiss
ASocialdemokratiet
9
Gyda Heding, Nørrebro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
10
Helle Bonnesen
CDet Konservative Folkeparti
11
Gorm Anker Gunnarsen, Amager
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
12
Emil Moselund
BRadikale Venstre
13
Mathilde Kastbjerg
CDet Konservative Folkeparti
14
Astrid Aller
FSF - Socialistisk Folkeparti
15
Laura Rosenvinge
ASocialdemokratiet
16
Charlotte Lund, Vanløse
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
17
Jens-Kristian Lütken
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
18
Mette Reissmann
ASocialdemokratiet
19
Sinem Demir, Vanløse
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
20
Franciska Rosenkilde
ÅAlternativet
21
Peter Bjerregaard
CDet Konservative Folkeparti
22
Katrine Kildgaard
BRadikale Venstre
23
Rasmus Steenberger
FSF - Socialistisk Folkeparti
24
Ole Birk Olesen
ILiberal Alliance
25
Knud Holt Nielsen, Vesterbro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
26
Yildiz Akdogan
ASocialdemokratiet
27
Bente Møller, Brønshøj-Husum
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
28
Mette Annelie Rasmussen
BRadikale Venstre
29
Morten Melchiors
CDet Konservative Folkeparti
30
Harun Demirtas
FSF - Socialistisk Folkeparti
31
Sofie Seidenfaden
ASocialdemokratiet
32
Louise Theilade Thomsen
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
33
Frederik W. Kronborg, Amager Vest
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
34
Andreas Keil
ASocialdemokratiet
35
Mikkel Skovgaard Hansen, Nørrebro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
36
Line Ervolder
CDet Konservative Folkeparti
37
Jean Thierry, Bispebjerg
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
38
Christopher Røhl
BRadikale Venstre
39
Finn Rudaizky
ODansk Folkeparti
40
Annika Smith
FSF - Socialistisk Folkeparti
41
Kim Hjerrild
ÅAlternativet
42
Jonas Bjørn Jensen
ASocialdemokratiet
43
Stine Finné Toft, Indre By
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
44
Claus Buch
VVenstre, Danmarks Liberale Parti
45
Niels Peder Ravn
DNye Borgerlige
46
Emil Sloth Andersen
BRadikale Venstre
47
Maria Sofie Petersen, Nordvest
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
48
Helle Jønch
CDet Konservative Folkeparti
49
Lea Friedberg
ASocialdemokratiet
50
Klaus Mygind
FSF - Socialistisk Folkeparti
51
Karina Bergmann
CDet Konservative Folkeparti
52
Katrine Hassenkam, Vanløse
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
53
Marcus Vesterager
ASocialdemokratiet
54
Hassan Nur Wardere, Østerbro
ØEnhedslisten - De Rød-Grønne
55
Cille Hald Egholm
VVenstre, Danmarks Liberale Parti